A magyar alternatív rock legmeghatározóbb, kultikus zenekara egy olyan lemezzel tér vissza a gyökereihez, amelyre a rajongók hosszú évek óta vártak. A Bérczesi Róbert vezette Hiperkarma legújabb stúdióalbuma, az Írd és mondd! egy valóságos zenei és lírai megváltás a hazai könnyűzenei palettán. Az album egy igazi, elementáris erejű visszatérés ahhoz a hangzáshoz és ahhoz a mély lírai világhoz, amelyért annak idején a kétezres évek elején egy egész generáció zárta a szívébe a formációt: a dalok egyszerre ismerősek, nyersek és fájdalmasan, húsbavágóan emberiek. A kiadvány zenetörténeti és személyes háttere egészen megrázó: Bérczesi Róbert még drogfüggőségének legutolsó évében, 2019-ben írta ezeket a dalokat. A szerzemények zeneileg tökéletesen idézik meg a korai Hiperkarma korszak (az első két kultikus nagylemez) finom, akusztikus melankóliáját és gitárközpontú, pörgős lendületét, ám mindezt olcsó nosztalgia nélkül, egy rendkívül érett, erős zenei középutat megtalálva teszik. Bérczesi mindig is inkább volt látnok költő, mint technikás zenész, és ez ezen a lemezen újra az abszolút előnyére válik: a szövegek könyörtelenül őszinték, kedvesen kegyetlenek, de sosem válnak hatásvadásszá.
Dallista:
1. Stoppos
2. Élek
3. Kit vártál mást?
4. Fugazi
5. Édesmindegy
6. Ne már
7. Marad itt bennem
8. Garabonciás
9. Hazafelé
10. Feltámadás rap